Aktuální informace — přerušení všech soutěží

V sou­vis­los­ti s vývo­jem epi­de­mie koro­na­vi­ru SARS-CoV‑2 a vyhlá­še­ním nou­zo­vé­ho sta­vu jsou až do odvo­lá­ní poza­sta­ve­ny tré­nin­ky a krouž­ky v pon­dě­lí na Masa­ry­ko­vě gym­ná­ziu, krouž­ky v úte­rý na 2. ZŠ, tré­nin­ky a bles­ko­vé tur­na­je v hote­lu LIONS. Odlo­že­ny jsou také zbý­va­jí­cí zápa­sy sou­tě­ží druž­stev dospě­lých (KPI i KPII – v obou sou­tě­žích chy­bí dohrát posled­ní dvě kola). Zru­še­ny byly také Kraj­ský pře­bor druž­stev star­ších žáků […]

Soutěž v řešení šachových diagramů

I když šíří­cí se epi­de­mie koro­na­vi­tu výraz­ně vel­mi výraz­ně zasa­hu­je do našich živo­tů a ome­zu­je naše akti­vi­ty, zkus­me si najít čas a ener­gii pro šachy! Vyhla­šu­ji pro­to pro naše mla­dé čle­ny na dobu, kdy je pře­ru­še­no škol­ní vyu­čo­vá­ní, týden­ní sou­těž v řeše­ní šacho­vých úko­lů (při­dat se mohou v pří­pa­dě zájmu i star­ší). Vždy ve čtvr­tek zašlu šest nových dia­gra­mů ve […]

Marek těsně pod stupni vítězů

Mis­trov­ství Čes­ké repub­li­ky mlá­de­že, Kou­ty nad Des­nou, 7.–14. 3. 2020 V tra­dič­ním mís­tě v Kou­tech nad Des­nou pro­běh­lo Mis­trov­ství ČR mlá­de­že 10–16, hod­ně netra­dič­ní byl ale prů­běh a atmo­sfé­ra, ve kte­ré se tur­naj konal. Vzhle­dem k šíří­cí se epi­de­mii koro­na­vi­ru se před star­tem nevě­dě­lo, jest­li tur­naj vůbec pro­běh­ne, poté ale v prů­bě­hu tur­na­je při­šlo nej­pr­ve roz­hod­nu­tí vlá­dy zru­šit spor­tov­ní akce nad 100 […]

Nové ELO FIDE k 1. 3. 2020

Pořa­dí ELO FIDE k 1. 3. 2020 (roz­díl k 1. 1. 2020) 1.Herejk Petr 2186 (-11), 2.Hložek David 2057 (-1), 3.Palková Kate­ři­na 2050 (-5), 4.Randa Miroslav 2028 (+8), 5.Janouš Marek 1990 (+67), 6.Bechynský Jan 1943 (+16), 7.Lorenc David 1787 (0), 8.Langmajer Jan 1716 (+4), 9.Šeterle Matěj 1704 (0), 10.Málek Milan 1667 (0), 11.Hrdlička Vác­lav 1666 (0), 12.Špačková Mar­ti­na 1629 (0), 13.Mareš […]

Soutěže družstev dospělých

Kraj­ský pře­bor I  — 9. kolo Šakal Kozo­lu­py – ŠK 64 Plzeň A 3 : 5 (Kle­ment 0, Šedi­vý 1, Herejk 1, Hlo­žek 1, Bechyn­ský 1, Macha­lík 1, Janouš 0, Lorenc 0), dal­ší důle­ži­tý krok v ces­tě do 2. ligy je za námi, vítěz­ství bylo jed­no­znač­né a cel­kem zaslou­že­né, moh­lo být ješ­tě vyš­ší

Nové ELO ČR v rapid šachu k 1. 3. 2020

Pořa­dí ELO ČR v rapid šachu k 1. 3. 2020 (roz­díl k 1. 1. 2020) 1.Herejk Petr 2212 (0), 2.Randa Miroslav 2008 (0), 3.Palková Kate­ři­na 1990 (0), 4.Bechynský Jan 1905 (0), 5.Hložek David 1841 (0), 6.Špačková Mar­ti­na 1833 (0), 7.Langmajer Jan 1738 (0), 8.Lorenc David 1726 (0), 9.Janouš Marek 1709 (-78), 10.Málek Milan 1682 (0), 11.Hrdlička Vác­lav 1681 (0), 12.Šeterle Matěj 1639 (0), […]

12. ročník turnaje rodinných dvojic

Pra­vo­nín 29. 2. 2020 9. (15.nasazený) Plze­ňá­ci 9 (Blud­ský Hynek 2,5 ze 7, Blud­ský Vít 6,5 z 7!!), skvě­lý výkon i umís­tě­ní, kro­mě 9.místo v koneč­ném pořa­dí suve­rén­ní prv­ní mís­to v kate­go­rii do 20 let, navíc Víťa zís­kal indi­vi­du­ál­ní cenu za dru­hé mís­to na dru­hé šachov­ni­ci. http://chess-results.com/tnr509017.aspx?lan=5 Foto­ga­le­rie https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RODINNE_DVOJICE_-_12_ROCNIK_29.2.2020_PRAVONIN/

Krajský přebor mládeže v rapid šachu — Ampér 5

Kraj­ský pře­bor mlá­de­že v rapid šachu, 5. tur­naj, 29. 2. 2020 Sta­rý Klí­čov Tur­naj mlad­ších 4.(2.D10) Deni­sa Mare­šo­vá 5, 7.(3.H10) Voj­těch Jan­čík 4 Tur­naj star­ších 7.(1.Open D) Mare­šo­vá Micha­e­la 4½, 8.(3.H14) Mame­tev Artem 4½, 13.(6.H14) Les Jiří 4½, 19.(5.H12) Urbá­nek Voj­těch 4, 22.(2.D14) Kře­no­vá Natá­lie 4, 25.(8.H14) Kuchta Ště­pán 3½, 28.(6.Open) Hodl Voj­těch 3, 30.(10.H12) Urbá­nek Lukáš 3, 35.(3.D12) […]

Plzeňská šachová liga – semifinále

Semi­fi­ná­le A: 1.Les Jiří 4, 2.Samuel Luděk 3, 3.Plic Edu­ard 3, 4.Jan Tade­áš 2, 5.Kuchta Ště­pán 1,5, 6.Le Quoc Anh David 1,5. http://chess-results.com/tnr521242.aspx?lan=5 Semi­fi­ná­le B: 1.Novák Ondřej 4,5, 2.Jančík Voj­těch 3,5, 3.Hodl Voj­těch 3, 4.Folková Mar­ké­ta 2, 5.Stepanyshyn Kate­ri­na 2, 6.Kubík Jan 0. http://chess-results.com/tnr521243.aspx?lan=5 Do finá­le letoš­ní­ho roč­ní­ku Plzeň­ské šacho­vé ligy postu­pu­jí prv­ní tři hrá­či […]

Krajské kolo přeboru škol

Nýřa­ny, 26.2.2020 Kate­go­rie střed­ní ško­ly 1.Gymnázium Plzeň Miku­láš­ské 22,5 (Hlo­žek David 6/6), 2.Masarykovo gym­ná­zi­um 20 (Šeter­le Matěj 4/6, Lang­ma­je­ro­vá Jana 6/6), 3.Gymnázium Blo­vi­ce 16,5 (Trh­lík Samu­el 4/6), … 6.Gymnázium Pla­sy 6 (Šťast­ný Josef 2/6) http://chess-results.com/tnr520580.aspx?lan=5 Kate­go­rie 6.–9.třída 1.Masarykovo gym­ná­zi­um Plzeň A 23 (Lang­ma­jer Jan 5,5/7, Plic Edu­ard 5,5/7, Urbá­nek Voj­těch 6/7), 2.ZŠ Záreč­ná Tachov 19,… 6.28.ZŠ […]

Šachové úterky v hotelu LIONS

Bles­ko­vý tur­naj ŠK 64 Plzeň č.47, Plzeň 18. 2. 2020 1.Herejk Petr 7, 2.Langmajer Jan 3, 3.Mametev Artem 2 http://chess-results.com/tnr518146.aspx?lan=5 Bles­ko­vý tur­naj ŠK 64 Plzeň č.48, Plzeň 25. 2. 2020 1.Herejk Petr 7, 2.Mametev Artem 3, 3.Langmajer Jan 2 http://chess-results.com/tnr520405.aspx?lan=5   Seri­ál bles­ko­vých tur­na­jů ŠK 64 Plzeň pokra­ču­je kaž­dé úte­rý, vždy od 17,30, přijď­te si zahrát!  

Soutěže družstev dospělých

Kraj­ský pře­bor I  — 8. kolo ŠK 64 Plzeň A – SK Pet­řín A 4,5 : 3,5 (Kle­ment Lukáš 0, Herejk Petr 0,5, Pal­ko­vá Kate­ři­na 0,5, Hlo­žek David 1, Bechyn­ský Jan 1, Ran­da Miroslav 1, Lorenc David 0,5, Šeter­le Matěj 0), vítěz­ství s vel­kým štěs­tím, až udr­že­ná kon­cov­ka Kraj­ský pře­bor II  — 8. kolo ŠK 64 Plzeň B – Sokol Kla­to­vy […]