Mezinárodní šachový festival Plzeň

18. ročník – 23.–25. 8. 2018 – „Festival – Plzeň 2018“ – 37 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 30 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.Pokrupa Marek (CZE) 5,5, 2.Simet Mar­tin (CZE) 5,5, 3.Eret Jonáš (CZE) 5

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 7 hrá­čů):
1.Šafářová Anna Marie (CZE) 6, 2.Konjata Vác­lav (CZE) 6, 3.Šafářová Mag­da­lé­na (CZE) 5

17. ročník – 19.–25. 8. 2018 – „Festival – Plzeň 2018“ – 46 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 26 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.Eret Jonáš (CZE) 7, 2.Hába Zde­něk (CZE) 6,5, 3.Palek Miroslav (GER) 6

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 12 hrá­čů):
1.Janouš M.(CZE) 6,5, 2.Škoda Jiří (CZE) 5,5, 3.Mastný The­o­dor (CZE) 4

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 8 hrá­čů):
1.GM Što­ček Jiří (CZE) 13,5, 2.Hájek Jiří (CZE) 9,5, 3.Holý Filip (CZE) 9,5

16. ročník – 20.–26. 8. 2017 – „Festival – Plzeň 2017“ – 65 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 36 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.GM Neu­man P.(CZE) 7,5, 2.Simet M.(CZE) 6,5, 3.Klement L.(CZE) 6,5

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 10 hrá­čů):
1.Janouš M.(CZE) 6, 2.Šťastný Jo.(CZE) 5,5, 3.Šťastný Ji.(CZE) 5,5

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 19 hrá­čů):
1.Klement L.(CZE) 13, 2.GM Što­ček J.(CZE) 11, 3.Hájek J.(CZE) 10

15. ročník – 14.–20. 8. 2016 – „Festival – Plzeň 2016“ – 56 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 31 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.Hába Z.(CZE) 7, 2.Eret J.(CZE) 7, 3.Palek M.(GER) 6,5

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 9 hrá­čů):
1.Jelínek O.(CZE) 7,5, 2.Langmajer J.(CZE) 6,5, 3.Šeterle M.(CZE) 5

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 16 hrá­čů):
1.Holý F.(CZE) 13, 2.Hájek J. (CZE) 13, 3.Hába Z.(CZE) 12,5

14. ročník – 17.–24. 8. 2015 – „Festival – Plzeň 2015“ – 66 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 38 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.Hába Z.(CZE) 8, 2.Palek M.(GER) 7,5, 3.Simet M.(CZE) 7

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 13 hrá­čů):
1.Eret M.(CZE) 6, 2.Eret J.(CZE) 6, 3.Simet M.(CZE) 6

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 15 hrá­čů):
1.Klement L.(CZE) 14, 2.Eret M.(CZE) 12, 3.Eret J.(CZE) 12

13. ročník – 16.–23. 8. 2014 – „Festival INGEM – Plzeň 2014“ – 121 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 64 hrá­čů ze 3 fede­ra­cí):
1.IM Plischki S.(GER) 7,5, 2. IM Chu­di­nov­ski­kh A. (RUS) 7, 3. FM Bar­toš J. (CZE) 6,5

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 30 hrá­čů):
1.Eret J.(CZE) 6,5, 2.Eret M.(CZE) 6, 3.Skýpala O. (CZE) 5,5

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 27 hrá­čů ze 2 fede­ra­cí):
1.IM Plischki S.(GER) 13, 2.GM Što­ček J.(CZE) 11,5, 3.Klement L.(CZE) 10,5

12. ročník – 17.–24. 8. 2013 – „Festival INGEM – Plzeň 2013“ – 139 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 78 hrá­čů ze 4 fede­ra­cí):
1. GM Neu­man P.(CZE): 7,5, 2. IM Plischki S(GER) 6,5, 3. IM Chu­di­nov­ski­kh A.(RUS) 6,5, 4. Sabuk P.(POL) 6,5, 5. IM Kire­ev A.(RUS) 6,5, 6. Siem­bab B.(POL) 6,5, 7. Vla­sák L.(CZE) 6, 8. Hába Z.(CZE) 6, 9. Folk P.(CZE) 6, 10. Šimů­nek F.(CZE) 6

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu ‑30 hrá­čů):
1.Truksa V.(CZE) 6, 2.Kovařík M.(CZE) 5,5, 3. Stan­čík J.(CZE) 5

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 31 hrá­čů ze 3 fede­ra­cí):
1.GM Što­ček J.(CZE) 11,5, 2. Kou­rousis E. (GRE) 10, 3. Janou­šek P. (CZE) 10

11. ročník – 18. – 25. 8. 2012 – „Festival INGEM – Plzeň 2012“ – 114 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 60 hrá­čů z 8 fede­ra­cí):
1.IM Neu­man P.(CZE) 7, 2.IM Plischki S.(GER) 6,5, 3.Hába Z.(CZE) 6,5, 4. IM Chu­di­nov­skich Ale­xan­der (RUS)6,5. 5.Vlasák L.(CZE) 6,5, 6.Bartoš J.(CZE) 6,5, 7.Mukašev A (KAZ) 6,5, 8.IM Kire­ev A
(RUS) 6, 9.IM Pian­kov E.(UKR) 6, 10.Večeřa P. (CZE) 5,5

tur­naj B (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu– 16 hrá­čů):
1.Kopřiva M.(CZE) 6, 2.Seják M.(CZE) 5,5, 3.Vašíček M.(CZE) 5

tur­naj C (bles­ko­vý tur­naj – 38 hrá­čů z 5 fede­ra­cí):
1. IM Neu­man P.(CZE) 13, 2. Kou­rousis E.(GRE) 12,5, 3.Kireev A.(RUS) 12

10. ročník – 14. – 22. 8. 2004 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2004“ – 233 účastníků

tur­naj A (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj – 108 hrá­čů z 8 fede­ra­cí):
1.IM Bere­scu A.(ROM) 7,5, 2.IM Cvek R.(CZE) 7, 3. FM Hein­zel O.(GER) 7

tur­naj B: (OPEN tur­naj juni­o­rů – 39 hrá­čů):
1.Palková K.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 6,5, 3.Balhar J.(CZE) 6,5

tur­naj C: (národ­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 40 hrá­čů):
1.Háva J.(CZE) 7, 2.Rouč M.(CZE) 7, 3.Černý V.(CZE) 6,5

tur­naj D: (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 12 hrá­čů):
1.Palková K.(CZE) 6,5

tur­naj E: (bles­ko­vý tur­naj — 34 hrá­čů):
1.IM Gajewski G.(POL) 12.

9. ročník – 16. – 24. 8. 2003 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2003“ – 261 účastníků

tur­naj A: (Mis­trov­ství Čech mužů 2003 – mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 115 hrá­čů z 8 fede­ra­cí):
1.GM Hába P.(CZE) 7, 2.GM Jansa V.(CZE) 7, 3.IM Michá­lek J.(CZE) 7

tur­naj B: (OPEN tur­naj juni­o­rů – 42 hrá­čů):
1.Petera L.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 7, 3.Šimůnek F.(CZE) 6,5

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospě­lých – 49 hrá­čů):
1.Lexa J.(CZE) 7, 2.Vevera R.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

tur­naj D: (tur­naj mlá­de­že v rapid šachu – 20 hrá­čů):
1.Vrána J. 6

tur­naj E: (tur­naj nere­gis­tro­va­ných – 5 hrá­čů):
1.Vileta S. 4

tur­naj F: (bles­ko­vý tur­naj – 30 hrá­čů):
1.Štoček J. 11

8. ročník – 17. – 25. 8. 2002 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2002“

8. roč­ník fes­ti­va­lu byl z důvo­du povod­ňo­vé situ­a­ce v are­á­lu Stře­lec­ké­ho sta­di­o­nu tři dny před zahá­je­ním odvo­lán.

7. ročník – 18. – 26. 8. 2001 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2001“ – 214 účastníků

exhi­bič­ní přá­tel­ské zápa­sy: Što­ček – Mov­se­sjan 2,5 – 1,5, Haga­ro­vá — Krup­ko­vá 2,5 – 1,5

tur­naj A: (Mis­trov­ství Čech mužů 2001 – mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 112 hrá­čů z 7 fede­ra­cí):
1.IM Tolstich N.(RUS) 7,5, 2.GM Vokáč M.(CZE) 7, 3.IM Gross D.(CZE) 7

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 66 hrá­čů):
1.Marouš R.(CZE) 7,5, 2.Straka V.(CZE) 7,5, 3.Schwarz M.(CZE) 7

tur­naj C: (národ­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 32 hrá­čů):
1.Bachmann W.(GER) 7,5, 2.Soukup A.(CZE) 7, 3.Goldobin T.(CZE) 6,5

6. ročník – 19. – 27. 8. 2000 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2000“ – 251 účastníků

exhi­bič­ní přá­tel­ský zápas: Babu­la – Što­ček 2 – 2 (v par­ti­ích hra­ných zrych­le­ným tem­pem 1–1, 1–1, 2–0)

tur­naj A: (Mis­trov­ství Čech mužů 2000 – mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 146 hrá­čů z 11 fede­ra­cí):
1.GM Vokáč M.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 7, 3.IM Konop­ka M.(CZE) 7

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 64 hrá­čů):
1.Pecina O.(CZE) 7, 2.Fikr L.(CZE) 7, 3.Hrouza O.(CZE) 7

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospě­lých – 39 hrá­čů):
1.Adámek F.(CZE) 7, 2.Nold M.(GER) 6,5, 3.Šmíd M.(CZE) 6,5

5. ročník – 16. – 22. 8. 1999 – „Junior festival Schneider Bohemia – Plzeň 99“ – 160 účastníků

tur­naj A: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 26 hrá­čů):
1.Jüptner J.(CZE) 6,5, 2.Vágner T.(CZE) 6, 3.Bernášek J. (CZE) 6

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 54 hrá­čů):
1. Galí­ček S. (CZE) 7, 2. Stud­nič­ka T.(CZE) 7, 3.Příborský I.(CZE) 6,5

tur­naj C: (Mis­trov­ství Čech mužů 1999 – mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 54 hrá­čů):
1.Konopka M.(CZE) 7, 2.Polák T.(CZE) 7, 3.Doležal R. jr.(CZE) 6,5

tur­naj D: (národ­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 26 hrá­čů):
1.Liška J.(CZE) 7, 2.Adámek F.(CZE) 7, 3.Fuchs F.(CZE) 7

4. ročník – 17. – 23. 8. 1998 – „Junior festival – Plzeň 98“ – 150 účastníků

tur­naj A: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 48 hrá­čů z 8 fede­ra­cí):
1.Solodovnichenko Y.(UKR) 7,5, 2.Šimáček P.(CZE) 7, 3.Starostits I.(LAT) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 60 hrá­čů z 6 fede­ra­cí):
1.Kit P.(BLR) 8, 2.Surňák P.(CZE) 7,5, 3.Balín J.(CZE) 7

tur­naj C: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj– 42 hrá­čů z 8 fede­ra­cí):
1.Mirumian V.(ARM) 7,5, 2.Stets D.(UKR) 6,5, 3.Kozlov O.(RUS) 6,5

tur­naj D: (národ­ní OPEN tur­naj dospě­lých – 27 hrá­čů ze 4 fede­ra­cí):
1.Tokmatchev G.(RUS) 6,5, 2.Cvikl M.(CZE) 6,5, 3.Kovařík J.(CZE) 6,5

3. ročník – 18. – 24. 8. 1997 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 97“ – 131 účastníků

tur­naj A: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 48 hrá­čů z 5 fede­ra­cí):
1.IM Što­ček J.(CZE) 8, 2.IM Skatch­kov P.(RUS) 6,5, 3.Johansen M.(DEN) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 57 hrá­čů):
1.Valenz M.(CZE) 7, 2.Balín J.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospě­lých – 26 hrá­čů):
1.Markov J.(RUS) 9, 2.Rybák M.(CZE) 7, 3.Cvikl M.(CZE) 5,5

2. ročník – 19. – 25. 8. 1996 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 96“ – 78 účastníků

tur­naj A: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 39 hrá­čů ze 3 fede­ra­cí):
1.Doležal R.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 6,5, 3.Šoln P.(SLO) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 39 hrá­čů):
1.Herskovič R.(CZE): 7,5, 2.Viták P.(CZE) 6,5, 3.Batelková L.(CZE) 6,5

1. ročník 20. 26. 8. 1995 „Junior festival Komerční banky – Plzeň 95“ – 75 účastníků

tur­naj A: (mezi­ná­rod­ní OPEN tur­naj juni­o­rů – 32 hrá­čů z 6 fede­ra­cí):
1.Šoln P.(SLO) 7,5, 2.Fuksík J.(CZE) 6,5, 3.Petek Pa. (SLO) 6

tur­naj B: (OPEN tur­naj juni­o­rů – 43 hrá­čů):
1.Novák P.(CZE) 7,5, 2.Blecha M.(CZE) 7, 3.Brudnová J.(CZE) 6,5